MP POWER AWARDS 2014
Największe wydarzenie branży eventowej w Polsce.
Zobacz relację!
   20 MARCA 2015, MULTIKINO, ZŁOTE TARASY, WARSZAWA
← Powrót
  Krzysztof Białkowski, culture marketing Manager, Red Bull, członek jury MP Power Awards

Od ponad dekady związany zawodowo z marketingiem. Przeszedł drogę od badacza rynku, przez stratega reklamowego, po menedżera projektów po stronie klienta. W Red Bullu odpowiada za rozwój wizerunku marki w obszarze marketingu kulturalnego i muzycznego, w tym za koordynację odpowiednich działań eventowych. Współtworzył takie wydarzenia jak: Red Bull Flying Bach, Red Bull Soundclash czy Red Bull Music Academy Weekender. Współodpowiedzialny za obecność marki na zewnętrznych wydarzeniach muzycznych, z naciskiem na wiodące festiwale w kraju. Laureat Wdechy (nagrody kulturalnej stołecznej Gazety Wyborczej) za organizację polskich obchodów Record Store Day.
Przed pracą w Red Bullu pracował jako strategic planner w agencjach reklamowych Saatchi & Saatchi oraz DDB Warszawa, gdzie współtworzył strategie i planował działania komunikacyjne takich marek jak m.in. Tyskie, Carlsberg, Gazeta Wyborcza, Telewizja N, BNP Paribas, Toyota, Krakuski. W międzyczasie okazjonalnie prowadził zajęcia w Szkole Mistrzów Reklamy przy WSM im. Koźmińskiego oraz prezentacje w ramach Kongresów PTBRiO.
Przez długie miesiące gościnnie próbował zabawiać słuchaczy radia TOK FM w ramach audycji „W pół do IV RP”. Obecnie z gronem kolegów prowadzi pasjonacką oficynę wydawniczą skupioną na niszowych płytach winylowych.