MP POWER AWARDS 2015
Największe wydarzenie branży eventowej w Polsce.
Zobacz relację!
   18 MARCA 2016,TEATR PALLADIUM, WARSZAWA
← Powrót
  Maria Majdrowicz, niezależna ekspertka w dziedzinie komunikacji oraz odpowiedzialności społecznej biznesu, członek Jury MP Power Awards
 
Obecnie związana z fundacjami Piękniejsze Życie. Przez ostatnie 14 lat prowadziła program stypendialny L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki.

Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Znajomość języka francuskiego zaważyła na jej drodze zawodowej. Przez kilkanaście lat pracy w warszawskim biurze Agence France Presse, wraz z nieliczną grupą kolegów, informowała świat o najbardziej istotnych wydarzeniach politycznych, gospodarczych i kulturalnych w Polsce. A było o czym pisać: wybór papieża Polaka, okres Solidarności, stan wojenny, pierwsze wolne wybory i dalszy intrygujący rozwój kraju. W połowie lat 90., jako redaktor naczelna, stworzyła zespół redakcyjny i „wypuściła na rynek” pierwsze numery polskiej edycji magazynu ELLE. Następnie, na długie lata, związała się z warszawską filią największej firmy kosmetycznej świata Grupą L’Oréal. Wszystkie jej stanowiska związane były z PR-em poszczególnych marek i działów. Przez ostatnie lata zajmowała się komunikacją korporacyjną wewnątrz firmy oraz kontaktami ze środowiskami zewnętrznymi. Wiele czasu poświęciła na integrację pracowników w zakresie działań związanych z odpowiedzialnością społeczną.
Przez 14 lat prowadziła program stypendialny L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki, którego celem jest promocja młodych utalentowanych Polek pokonujących trudne etapy prac badawczych w dziedzinach nauk o życiu.
W związku z bogatym doświadczeniem w pracy „dla innych” intensywnie rozwija Fundację Piękniejsze Życie. Kiedy dziewięć lat temu współtworzyła ten fascynujący program, którego celem jest pomoc kobietom chorym na raka poprzez odpowiednią pielęgnację i makijaż, do współpracy przystąpił jeden szpital. Dziś spotkania wolontariuszy Piękniejszego Życia z pacjentkami odbywają się w całej Polsce.
Kontynuując zamiłowanie do wspierania nauki, współpracuje z gdańską Fundacją im. Prof. Wacława Szybalskiego, która zmierza m.in. do wzmocnienia międzynarodowego prestiżu nauki polskiej.

Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank