Bogdan Wąsiel
Niezależny kreatywny, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2012, przewodniczący Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Karolina Barcewicz
dyrektor Komunikacji i Public Affairs, Danfoss, Region Europy Wschodniej, juror konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej
Dawid Bednarski
Creative manager, Imagine Nation, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2015, juror konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej
Aktor, reżyser, scenarzysta, dramoterapeuta, creative director. Trener umiejętności interpersonalnych i kreatywności. Animator amatorskiego ruchu teatralnego, autor i realizator projektów artystycznych i artystyczno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży, kampanii i wydarzeń promocyjnych. Współzałożyciel Teatru i Fundacji Wierzbak. Laureat wielu nagród artystycznych (m.in. Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego oraz nagrody Ministra Kultury i Sztuki). Autor i współrealizator cykli programów telewizyjnych poświęconych aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Laureat pierwszej edycji, a obecnie przewodniczący jury konkursu Kreatywny Branży Eventowej. Juror konkursu Innovation Ad. Współpracując z wieloma agencjami reklamowymi opracowywał i realizował projekty eventów i akcji promocyjnych dla największych firm i korporacji, m.in. Telekomunikacji Polskiej, Kompanii Piwowarskiej, B.A.T., Banku Zachodniego WBK, Orange Polska, ING Banku Śląskiego. Dyrektor kreatywny agencji Jet Events i Pankreator. Obecnie niezależny kreatywny strateg, copywriter i trener.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank
Odpowiada za komunikację i public affairs Danfoss w 17 krajach Regionu Europy Wschodniej. Nawiguje działania związane z komunikacją do pracowników, media relations, eventami, thought leadership oraz spójnością wizerunku marki. Jest członkiem public affairs leadership team, wytyczając kierunki pracy globalnych zespołów. Wcześniej pracowała w agencjach PR m.in. dla takich marek jak: Ryanair, 4fun.tv, Kompania Piwowarska, L’Oreal czy Renault.
W ogólnoświatowym konkursie korporacyjnym Danfoss wygrała 1 milion duńskich koron na realizację projektu brandingowego marzeń. W ten właśnie sposób powstała seria globalnych eventów #ETtalks nagrodzonych w 2018 roku Złotym Spinaczem w kategorii Business-to-Business PR.
Jest związany z branżą event marketingową od ponad siedmiu lat. Ostatnio przez ponad rok pełnił funkcję creative strategist w agencji Silver Plate, w której zarządzał działem kreatywnym. Wcześniej przez cztery lata był związany z Walk Events. Doświadczenie zawodowe zdobywał też, tworząc i promując wydarzenia kulturalne na potrzeby Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie oraz klubogalerii Warszawa Powiśle, a także jako PR manager i art coach w Shootme Photographers & Production (obecnie ShootmeVisual Artists). Brał udział w projektach prowadzonych m.in. dla takich klientów jak: Bayer, IKEA Centres, Mastercard, Philip Morris Polska, PLL LOT, Porsche, Procter&Gamble, PZU, Renault, Santander Bank Polska czy T-Mobile. Jest laureatem nagrody „Kreatywny Roku Branży Eventowej 2015”, a od 2017 roku również jurorem tego konkursu. Zasiadał też w gremium KTR.

 

Patrycja Czyżewska
Współwłaścicielka agencji Make Event, członek Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Łukasz Gumowski
Wiceprezes zarządu i dyrektor kreatywny agencji Plej, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2013, członek Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Szymon Kobusiński
Fotograf, juror konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej
Do branży eventowej trafiła ze świata mediów i produkcji telewizyjnej, gdzie pracowała przy produkcji filmów dokumentalnych, castingów, nagrań na żywo i post-produkcji. Pierwsze eventowe doświadczenia zdobywała w Centrum Expo XXI, a także w agencji Sound of Music na stanowisku event managera. Jako account i senior event manager obsługiwała kluczowych klientów w agencji Prowokator, biorąc także udział w kreacji wybranych wydarzeń. Na stanowisku dyrektor kreatywnej Agencji Allegro przez trzy lata kierowała działem kreacji oraz studiem graficznym. Obecnie współtworzy agencję Make Event, w której jako partner i dyrektor kreatywna tworzy koncepcje realizowanych projektów.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank
Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, studiów MBA realizowanych przez London Business School oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania grafik.
Przez trzy lata pracował jako dyrektor artystyczny w miesięczniku studenckim „Obserwacje”, następnie przez pięć lat był współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym agencji reklamowej Obserwacje. Sześć lat pełnił funkcję dyrektora marketingu w Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej. Przez cały ten czas wspierał swoich kolegów ze szkoły – Rafała Krawczuka i Łukasza Ostaszewskiego, realizując zlecenia graficzne na potrzeby eventów i akcji promocyjnych, które organizowali w ramach swoich działalności: Plej events i Plej entertejment. Tak powstało Plej creative. A następnie koncepcja stworzenia agencji marketingu zintegrowanego Plej.
Jego wielkim hobby jest kolarstwo. Jeździ na szosie, góralu, przełajówce, startuje w amatorskich zawodach, jeździ z rowerem po świecie. Przejechał kilkadziesiąt maratonów MTB, zaliczył kilkanaście startów w zawodach szosowych włączanych do Pucharu, kilka w zawodach przełajowych. Rocznie przejeżdża na rowerze ok. 10 tys. kilometrów. Autor bloga www.rovver.pl.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank
Jest absolwentem łódzkiej Filmówki, nauczycielem i mentorem dla kolejnych pokoleń fotografów. Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: „Inny Świat” w Teatrze Narodowym, „Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy „Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie. Sesje zdjęciowe to dla niego okazja do poznania ludzi, ich historii, często tajemnic. To czas niezwykłych spotkań z wielkimi osobowościami, tj. Danuta Szaflarska, Roman Polański czy Prezydent Ryszard Kaczorowski. Fotografię dzieli głównie między portret i zdjęcia podwodne. Te ostatnie coraz częściej łączy również z realizacją projektów filmowych. Za film „Metamorphosis” otrzymał II nagrodę na konkursie International Photography Awards #2014 – to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych. Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – Lucie Awards. W 2009 roku stworzył w Warszawie przestrzeń kreatywną, w której działa i gości wielu innych twórców – Studio Bank.

 

Magdalena Kondas
Redaktor naczelna MeetingPlanner.pl, członek Jury MP Power Awards i Kreatywny Roku Branży Eventowej
Michał Korejba
Event creative director, Allegro Brand Experience Agency, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2017, juror konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej
Michał Maciątek
Dyrektor operacyjny, El Padre, członek Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała polonistykę i dziennikarstwo, ale od kilkunastu lat zajmuje się branżą eventową. Zaangażowana w promocję Polski jako atrakcyjnej destynacji biznesowej wśród międzynarodowych organizatorów.
Jako PR-owiec współpracowała z agencjami eventowymi. Przez kilka lat prowadziła branżowy magazyn „MICE Poland”.
Obecnie prowadzi portal branży eventowej MeetingPlanner.pl, który nie tylko dostarcza informacje i narzędzia niezbędne w pracy meeting plannerów, ale przede wszystkim buduje społeczność i integruje branżę eventową, czemu służyć ma także konkurs MP Power Awards. Dyrektor programowa konferencji Event Biznes, organizowanej przez Stowarzyszenie Branży Eventowej. Przewodnicząca Rady Biznesu w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie.
Prowadzi zajęcia z zakresu przemysłu spotkań, organizacji wydarzeń oraz mediów w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie.
W 2015 r. z nominacji prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej została odznaczona odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez ministra sportu i turystyki Adama Korola.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank
W Agencji Allegro pracuje od 2015 roku. Specjalizuje się w projektach kulturalnych, galach telewizyjnych i wydarzeniach live, które wymagają złożonej i wielowymiarowej kreacji. Pasjonat scenografii tradycyjnej, którą lubi łączyć ze światem eventowych multimediów. Z sukcesami pracował m.in. dla takich firm i instytucji jak: Empik, Adidas, PZU, Renault, Mastercard, Wielton, Samsung, ING, EY, Multisport, Servier, UM Warszawa, PGNiG, Pelion, Moneygram i Orlen. Absolwent edukacji medialnej i dziennikarstwa oraz psychologii. Prywatnie – muzyk, gitarzysta, współtwórca post rockowego trio Delayed Schedules, które swój debiutancki album wydało w 2016 roku. Zwycięzca Young Creatives Integrated w 2018 r. Produkcją i kreacją eventów oraz akcji non-standardowych zajmuje się od ponad 11 lat. Zaczynał w Momentum Worldwide, następnie związany był z agencjami EMlab (dawniej Eventlab), Eskadra Events, El Padre i Brainshake. Od ponad roku ponownie realizuje wizje (swoje oraz klientów) w El Padre. Wiele z jego pomysłów i realizacji otrzymało takie wyróżniania jak Media Trendy, Golden Arrow czy KTR.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank

 

Łukasz Piwowarczyk
Head of reserve Poland, Diageo Reserve, członek Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Sebastian Wasiński
Dyrektor kreatywny Orchidea Group, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2014, członek Jury Kreatywny Roku Branży Eventowej
Yaga Widera
Head of creative, Herc Creative Lab Agency, Kreatywna Roku Branży Eventowej 2016, członek jury konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej
Całe życie związany z imprezami, prywatnie i zawodowo. Od dziesięciu lat w Diageo Polska odpowiedzialny początkowo za projekty evenetowe dla marki Johnnie Walker, a obecnie za rozwój alkoholi ekskluzywnych. Wielki fan innowacji i niestandardowego podejścia do realizacji, nawet najbardziej zaskakujących i ryzykownych, jeżeli mogą okazać się spektakularne. Twórca takich eventów jak impreza w zamku w rumuńskiej Transylwanii czy J&B Garage Party w podziemiach zamkniętego od wielu lat Hotelu Europejskiego. Wydarzenie to zostało wyróżnione przez czytelników magazynu Aktivist nagrodą ,,Impreza Roku” w ramach konkursu ,,Nocne Marki”. Prywatnie miłośnik wszelkiego rodzaju gadżetów, nowości oraz ludzi, którzy potrafią zaskoczyć pomysłem genialnym, a jednocześnie tak banalnym, że nikt inny na niego nie wpadł.
Fot. Szymon Kobusiński, Studio Bank
Ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat związany z branżą eventową i marketingową. Ukoronowaniem jego kariery jest Orchidea Group Sp. z o.o., w której pełni rolę dyrektora kreatywnego i jest jej współwłaścicielem. Autor i producent wielu projektów eventowych i kampanii reklamowych czołowych firm i instytucji działających na polskim i światowym rynku. Z branżą eventową związana od kilku lat. Od czerwca 2015 roku w endorfina events jako senior creative. W 2019 roku dołączyła do agencji HORECA Group na stanowisku head of creative. Z wykształcenia projektant. Swoje zamiłowanie do designu i sztuki użytkowej przekuwa na eventy, projektując, aranżując i rozpracowując koncepcje kreatywne od ogółu do szczegółu. Do branży eventowej trafiła dzięki Gwiezdnym Wojnom i pracy przy pierwszym scenariuszu opartym na tym kultowym filmie. W wolnej chwili projektuje biżuterię i akcesoria.